Biustonosz idealny – czy istnieje?

Biustonosz idealny – czy istnieje?

Zastanawiasz się nie raz, o co tyle krzyku jeśli chodzi o biustonosz? Przecież to tylko kawałek bielizny, który znajduje się pod bluzką. A właśnie, że nie – to ważny element który wpływa na nasze zdrowie, sylwetkę i dobre samopoczucie. Wyjaśniamy, dlaczego biustonosz jest taki ważny i jak poznać, że jest właściwie dopasowany.

Biustonosz – dlaczego warto go nosić?

Korzyści płynące z dobrze dobranego biustonosza są ogromne! Oto one:

  • komfort i wygoda – źle dobrana bielizna potrafi wyrządzić wiele krzywd naszemu ciału. Wgłębienia w ramionach od zbyt ciasnych ramiączek, czy odparzenia od zbyt ciasnego pasa obwodu to tylko niektóre krzywdy, jakie może wyrządzić swojemu ciału. Właściwie dobrany biustonosz zapewnia komfort i wygodę przez cały dzień.
  • ładny biust – biustonosz jest solidnym wsparciem dla naszego biustu – unosi i podtrzymuje go.
  • sylwetka – czy wiedziałaś, że to jaką przybieramy sylwetkę zależy m.in. od tego, czy nasz biustonosz jest dobrze dobrany? Idealny biustonosz wspomaga utrzymanie naszego ciała w odpowiedniej pozycji.
  • zdrowie – źle dobrany biustonosz powoduje zgagę oraz dolegliwości żołądkowe. Ból pleców? To również konsekwencje nieodpowiednio dobranego biustonosza!

Jak widzisz, korzyści płynące z dobrze dobranego biustonosza są ogromne. Jak poznać, czy noszony przez nas stanik jest dobrze dopasowany?

Dobrze dopasowany biustonosz – jak to poznać?

Jest kilka kwestii, które pomogą Ci poznać, czy Twój biustonosz jest dobrze dopasowany.

  1. Stań bokiem do lustra – w dobrze dopasowanym biustonoszu nic nie wystaje poza linię miseczki, a biust jest ładnie uniesiony i zebrany do środka.
  2. Oceń pas obwodu biustonosza – w dobrze dobranym staniku pas jest na tej samej wysokości z przodu i tyłu, a swoją stabilność powinien zachować również po uniesieniu ramion do góry.
  3. Fiszbiny powinny obejmować całą pierś.

Warto podkreślić, że istnieją pewne odstępstwa od powyższych reguł, na które wpływają pewne anomalia w budowie naszego ciała. Pomimo to, naszym priorytetem przy wyborze biustonosza powinno być zdrowie i komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *