Wszystko, co powinnaś wiedzieć o biustonoszach

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o biustonoszach

Oferta sklepów bieliźnianych jest szeroka, stąd trudności w wyborze odpowiedniej bielizny. Producenci co jakiś czas kuszą nowymi modelami biustonoszy, kolorami oraz wykończeniami, a nie zawsze to, co dobrze wygląda u naszej koleżanki, sprawdzi się i u nas. Z artykułu dowiesz się, jakie rodzaje biustonoszy występują oraz u kogo sprawdzi się popularny biustonosz bardotka. 

Typologia biustonoszy

Na rynku dostępnych jest wiele modeli biustonoszy, ale może zdarzyć się i tak, że nawet w dobrze dobranym biustonoszu, nasz biust będzie wyglądać niekorzystnie. Odpowiedzialne są za to uwarunkowania naszej sylwetki i biustu. W doborze właściwego stanika może pomóc nam brafitterka, która wskaże nam, który rodzaj stanika jest dla nas odpowiedni ponieważ inny stanik wybierzemy na co dzień, a inny na wieczorne wyjście.

Rodzaje biustonoszy można podzielić następująco:

  • ze względu na konstrukcję wyróżniamy balkonetkę, usztywniany biustonosz, stanik półusztywniany oraz półgorset
  • ze względu na zastosowany materiał wyróżniamy biustonosz terminicznie usztywniany
  • ze względu na funkcję jaką ma spełniać wyróżniamy biustonosz sportowy, push up oraz biustonosz do karmienia.

Biustonosz bardotka – dla kogo?

Zacznijmy od początku. Biustonosz bardotka ma dość głębokie wycięcie, które tworzy linię prostą, przez co, odkrywa górną część piersi. Jest on usztywniany, co umożliwia powiększenie piersi, modelowanie i uniesie biustu. To, co go charakteryzuje to grube, odpinane ramiączka oraz środek wykończony silikonową taśmą, który podtrzymuje biust w przypadku odpięcia ramiączek.  

Ze względu na swoją budowę biustonosz bardotka świetnie sprawdzi się u kobiet posiadających niewielkie piersi oraz pełny biust. Odradzany jest w przypadku biustu miękkiego i mało jędrnego ponieważ stworzy wówczas efekt przelewania się piersi nad górną linią stanika, co będzie niekorzystnie wyglądać. Sprawdzi się przy wieczorowych kreacjach, z głębokim dekoltem w kształcie litery V. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *